Son Nefeste Aşk

Son Nefeste Aşk

Hep deriz ya, Son Nefeste Aşk. Bu aşkın etkilemediği bir şey sayabilir miyiz? Elbette vardır. Mesela taş gibi kalpleri, insafsız kimlikleri, duygusuz insanları asla etkileyemez bu aşk. Bizi bizden eden ve bambaşka insan kılıfına büründüren bir duygudan bahsediyorum.Yetim ve öksüz duygularımızın aslında sahibidir kendisi. Bizi an be an yönetir. Toplumdaki esas duruşumuzdur aşk.

Bazen bir bebeğe, bazen bir bitkiye veya bazen de bir hayvana duyduğumuz duyguda esir oluruz. Susuzluğumuzun eşsiz bir şelalesidir. Çağladıkça enginlere sığmaz ve taşar. Bazen de gözlerinde esir olduğumuz ve kesinlikle içinden çıkamadığımız o güzel insanın varlığıyla kendini gösterir. Belki de yıllarca bizi esir edecek o güzel hisler sayesinde yaşamaya alışmaya çalışıyoruzdur..

son nefeste

Son Nefeste Sevmek

Bir anda bakıştığınız insanın, bir an birdenbire gülüşüne veya mimiklerine esir düştüğünüz o varlığın veya ani bir gelişmeyle rastladığınız tesadüfler zincirinde tanıma fırsatı yakaladığınız o güzel duruşun etkisine kapılır gidersiniz. Son nefeste bile vazgeçemeyeceğiniz sevdanız sayesinde belki de yaşama azminiz çoğalır.

Son nefeste aşk dedikçe herkes, siz deli divane olur durursunuz. Kimsesizliğinizi kimseler bilmediği halde aslında çok da yalnız değilsinizdir. Duyarlı her varlık gibi ruh eşinizle olmak istersiniz adeta. Son nefeste sevmek ve son nefese kadar sevmek, sonsuzluğa kadar sevmek, delice sevmek, özlemlerle sevmek, hasretleri sevmek belki de..

Acıların olgunlaştırdığı kadar büyümedi mi içimizdeki çocuklar?

Veya biz hep çocuğuz belki de, çocukluğumuzu yaşayamasak da..!

son nefeste sevmek

Mıknatıs gibidir aşk.. Demiri çeker, plastiği veya başka metali çekemez. Aşk da böyledir işte. İşine geldiği gibi davranır insanlara. Defterinde yazan kim varsa onları bir araya getirir. Bazen çok da uyumlu şartlar olsa dahi veya şartlar olgunlaşsa bile bir araya gelemezsiniz o çok sevdiğiniz insanla..

Nedendir bilinmez ama bir inat-bir keşmekeş-bir garip çekişme kaplar insanoğlunu..

Kurgulamadığınız şeylerin hassasiyetinden midir bilinmez ama iter bir şeyler geriye doğru sizi. Kamplaşma yaşarsınız içinizde. Hain bir duygudan eser yokken, İhanete mazhar olmak da neyin nesidir acaba?

Son nefeste aşk yaşamak varken birden bire aldatılmış olduğunuzu görmek de zaten hayatın son nefesteki finalidir adeta..

Yazar : SubaT

03.03.2020

 

Seviyeli Sohbet Kanalı
Kaliteli Sohbet Siteleri

Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarYorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?