Malatya ve Elazığ'a Destek Olalım

Malatya ve Elazığ’a Destek Olalım

Millet olarak Malatya ve Elazığ’a Destek Olalım. Elimizden ne gelirse bu konuda herkes duyarlı olmalı. Evimizde kullanmadığımız battaniye-giysi-ayakkabı ve buna benzer ne varsa koli yapıp Kızılay‘a teslim etmemiz gerekir. Maddi durumu iyi olan arkadaşların kısa mesaj yöntemi ile sadece 10 lira bile göndermesi onlara ilaç gibi gelecek ve belki de dertlerini biraz olsun unutmalarını sağlayacak.

Bugün orada bu deprem olunca sanki bizlerin de memleketlerinde olmuş gibi üzüntü duyduk ve o anları oradaymış gibi yaşadık. Gözlerimizden kanlı yaşlar aktı. Hele ki o enkazdan çıkarılmadan önce feryat eden anne var ya, işte o an hayat durdu sanki.

deprem

Enkaz Altında Yaşam

‘Ne olur. Allah rızası için yavrumu kurtarın’ diyen o annenin sesleri hala kulaklarımızda. İnsanlık, para, pul, maddiyat ve maneviyatın bir anda yerle bir olduğu anlar işte tam da o anlardı. Rabbim bir daha böyle acıyı hiç bir insana yaşatmasın diye saatlerce dualar ettik.

Doğu Anadolu bölgemizde kışın sıcaklık eksilerde seyir eder. Kar diz boyu olur. Sokaklarda yürünmez. Nefesiniz duman şeklinde çıkar dışarıya. İliklerinize kadar donarsınız. Antalya veya İzmir gibi sıcak şehirlerde yaşayanlar bunu asla anlayamazlar.

Malatya ve Elazığ belki de tarihinin en büyük yıkıntısını yaşarken millet olarak bazı dersler de aldık. Bir arada yaşamayı, yardım edebilme özelliğimizin de olduğunu, yüreklerimizin feryatlara kulak verebilmesini ve aslında en önemlisi de insan olduğumuzu hatırladık.

Elazığ

Bir gece için de olsa, kırgınları barıştırmayı ve özünde iyi olan insanlar olabilmeyi öğrendik. Mutlu ve huzurlu bir dünya için sevdiklerimizi kırmamayı, ölümün aslında bize de onlar kadar yakın olduğunu keşfettik.

Bir can bile olsa, yeryüzünde ona verilen kaderi yaşamadan asla ölmeyeceği gerçeğinin ne kadar doğru olduğunu anladık.

Sevdiklerimizi kırmanın, boş şeylerle insan oyalamanın, saygısızlık yaparak insanlığımızı kaybetmenin ve sevgisiz yaşamanın aslında kader olmadığını da açık bir şekilde hissettik.

Bir olmak, diri olmak ve can olmak için siz de taşın altına elinizi koyun ve Malatya-Elazığ için elinizden gelen ne varsa onu yapın. İster bir dua, ister bir parça giysi ve isterse bir kuru kısa mesaj ile siz de bu insanlara katkıda bulunun ve yaralarının bir parça da olsa iyileşmesini sağlayın.

Malatya ve Elazığ’a Destek Olalım. Allah bir daha böyle bir acıyı milletimize yaşatmasın.

Yazar : SubaT

28.01.2020

Malatya

Sohbet Sayfası
Mobil Chat Odası

Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarYorumlar (10 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?