Her Hata Bakiredir

Her Hata Bakiredir

Her Hata Bakiredir ve tekrarında bakire olmaktan çıkar. Tekrarı zevke girer. Olgun bir kadın gibidir belki de hataların hepsi. Duyguların Anlattıkları çok zor gelir insana. İdrak etmek, anlayabilmek veya anlamaya çalışmak. Hepsi bir bütündür. Bir makinenin dişlisi gibidir. Çalışmayan aksam her zaman aksatır.

Tekrarında yinelenen her hatanın telafisiz sonuçları çıkar karşımıza. Olgunlaştığımız her detayın bıraktığı izleri azımsamamalıyız. Dersler çıkarmalı ve sonuçlarından ibret almalıyız. Çok söyleyecek söz vardır içimizde. Biten her ilişkinin içerisinden harap bitap çıkmak da bir ders almaktır sonuçta. Yara bere içerisinde kalan yüreklere soğuk duş etkisidir bu aslında. Uykusuz da kaldık, ağladık ta..

her hata

Yatağın soğuk tarafında hep yalnız değil miydik aslında? Durup dinlenmeden acıtan sözlerin manasını araştırıp durduk. Uykusuz her kahpe gecede sabahları da özledik. Güneş doğduğunda umutlar yeşerttik. Kimi beklediğimizi hep bildik. Bilmediklerimiz sadece yaşamadıklarımız oldu elbette. Kaderimize razı olup bir kenarda öylesine beklerken, bize yazılan kaderi yaşamaya razı olduk. Hep umut, hep beklenti, hep kendimizce razı olma durumu vardı hayatımızda.

Bir şeyler yolunda gitmiyordu değil mi? Tabii ki gitmedi, gitmeyecek, gitmemeli de aslında. Ellerimizle mi hazırladık bu hayatı kendimize? Asla değil. Bir başka dünyanın cehennemini yaşıyoruz aslında. Başkalarının günahlarının tohumlarını yeşertip duruyoruz hem de gözyaşlarımızla sulayarak ve büyüterek.

bakiredir hata

Hataların Bitmez Yürüyüşü

Zamansız her hatayı kendimizden geçercesine kabullenmek de bir erdemdir. Yana yıkıla değerlerin içinden delip geçeriz hep. Umursamaz tavrımız da mutlaka var. Amalar, işteler, keşkeler ve oysaki diyerek bitirdiğimiz her hayat cümlesinde oldu diyemediğimiz şeyler aslında. Bir gün veya bir kaç gün sonra hayatımızın değişen çizgisi bizi bir muammaya itse bile buna boyun eğmek de asi olmadığımızın en açık göstergesidir.

bakiredir

Kadere inat yaşıyoruz işte hatalarımızla. Kimseye sözümüz çıkmaz ağzımızdan, mimiklerimiz bile anlam içermedi hiç. İnat etmedik, terslenmedik, huysuzlanmadık. Biz sadece hata yaptığımız için kaderimizle yüzleşiyoruz. Bâkir ruhlarımızın bir gün olgunluk gerdeğine girdiğinde anladık bundan sonra nelerle karşılaşacağımızı.. Ve sonsuz bir dünyanın ufkunda her hata bakiredir diyemeyecek kadar yapmacık olmadığımızı da açık bir ifade ile önümüze serdiler..

Yazar : SubaT

05.03.2020

 

Sohbete Yeni Başlayanlar
Sevdiklerinizle Sohbet Edin

Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarYorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?