Çok Sevdik Be Usta

Çok Sevdik Be Usta

Çok Sevdik Be Usta hem de çok. Sevdiğimiz kadar da yanıldık belki ama hakikaten çok sevdik. Durup dinlenmeden hem de. Yıkılasıya kadar, aldatılana kadar, aldanana kadar. Taa ki bu hayatın hiç bir anlamı yok diye kendimize yeni yollar çizmek için ayağa kalktığımızda anladık her şeyi. Kimseye, olduğundan daha fazla değer verilmeyecek ve hak ettiğinden daha fazlasını reva görmeyecek kadar asileşmek gerekliliğini anladığımızda buldum kendimizi. Yetim bir çocuk gibi umutları elinden alınmış bir vaziyette kaldığımızda anladık ne olduğumuzu. Şimdi yerli ve yersiz ağlama vaktidir diyoruz ya hani, neye yarar ki bu saatten sonra..

Biz harbiden sevmişiz be usta. Eşi benzeri yokmuş bu sevmelerin. Bir o kadar da aldatılanların kulübünde içtik, yalnızlık şarabının kadehinden.. Tattık tüm acıları doyasıya, yitirdik belki kendimizi ama yıkılmadık be usta. ‘Benim derdim bana yeter‘ dedikçe vurduk kadehe, ‘Geçmiş olsun‘ diyenimiz bile olmadı şu kısa hayatta. Halbuki biz çok şey de istemiyorduk kimseden. Tek bir gülümseme bile bize çok gelirdi. Avunurduk bir şeylerle, yeterdi bunların az birazı, küçük parçası bile..

çok sevdik

Çok Sevdik Be Usta

Sevmek yeter dedikçe bize vurdular. Hem de tam orta yerimizden, delercesine yüreğimizi.. Sapladılar durdular hançerleri kalbimize. Bizi ağlattılar hep, gülmek istedikçe ağlattılar sanki.. Yaralarımıza merhem olacak birileri de çıktı karşımıza ama ne çare ki onlarda deva olamadı. Bir yerlerde bizi bekleyen birileri var diye bilirdik hep. Kimse beklemiyormuş be usta, biz hep yalnızmışız, yalnızları oynamışız bu filmde, bu hayat filminin senaryosunu biz yazmadık ki bilelim sonunu.

Usta bize sabır dile, tüm sevenlere sabır dile, sevip de aldananlara sabır dile. Biz yokluklar ülkesinin karanlığında büyümüşüz. Bilmiyorduk, bilemedik ki hiç bunları, küçüktük, büyümeyiz sandık, büyüttüler bizi acılarla be usta. Yoksulluğumuza aldırış etmeden hem de.

Verdikleri bir parça ekmeği bal niyetine yedik. Zehir içtik, kusmadık. Aç kaldık, doymadık bile diyemedik. Şimdi varsın pek bir şeyimiz de olmasın ama umutlarımız bize yeter de artar değil mi usta?

Çok Sevdik Be Usta, biz harbiden çok sevdik.. bizi sevmeyenleri..!

Yazar : SubaT

25.12.2019

sevdik be usta

 

Hikayenin Sonu

Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarYorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?