Chat Dünyası

Chat Dünyası

Chat Dünyası insanı bambaşka hissettiren bir yapıya sahiptir. Bu dünyada renkli bir hayat kurmak çok mümkün olmakta. Bir o kadar da insanların çokluğuna rastlanır. Kuvvetli karakterler, klavyeyi düzgün kullananlar, yazarak kendini ifade edenler ve radyo yayıncılığı ile ön plana çıkanları da sayabiliriz.

chat yapmak

Ayrıca yöneticilik ve site sahipliği de başka bir detaydır. Kelime anlamı ile yabancı bir köke sahip olan chat, karşılıklı konuşmayı yazarak yapmak tabirinden yola çıkılarak türetilmiştir. Dilimizdeki karşılığı da çeşitlilik gösterir.

Sohbet kelimesini bu kelime ile özdeşleştirmek biraz anlamsız olsa da, genellikle sohbet denilince akla ilk gelen şey chat yapmak, chat etmek, chatleşmek gibi yazımlarla karşımıza çıkar. Buraya kadar anlatmak istediğimiz şeyin esası da budur zaten.

chat

Chat Dünyası Kullanıcıları

Bu dünyada dostluk, arkadaşlık, samimiyet, hoş görü ve dile yatkınlık çok önemlidir. İlk konuşmaya yani yazışmaya başladığınız insanlar sizden çok şey beklerler. Çünkü bir merak söz konusudur. Bu merakı gidermek için de bir takım beklentilerin oluşması çok doğal karşılanmalı.

O yüzdendir ki, bu tarz bir siteye gelindiği zaman kullanıcı ilk olarak kendini ifade edebilen bir isim bulmak ve o isimle karşılanmak durumundadır. Bundan sonra herkes sizi o isimle yani kullanıcı ismi ile anmak isterler. Bu da gayet yerinde bir durumdur.

Kullandığınız isim sizin karakterinizi de yansıtması açısından çok geniş detayları içinde bulundurur. Reel hayatınızda kullandığınız ismi de buralarda kullanabilir ve kendinizi bu şekilde anlatma fırsatı yakalarsınız. Kullanıcı isimlerine örnek verecek olursak:

  • Damla
  • Ahmet35
  • DeLiyureK
  • Karizma
  • PesimisT
  • Sonay
  • MeLiSs

İşte bu şekilde kullanıcı isimlerine rastlamamız mümkündür. Bundan sonra denk gelebileceğimiz şeyler de sadece sohbet ederken kullandığımız kelimeler, cümleler, tanıtımlar ve ifade şekilleridir. Ufak tefek detaylarla dizayn edilmiş bir sitede ana sayfadan giriş yapılan bir ortam, yazılan makalelere yapılan yorumlar, kullanıcı istatistikleri de işin başka farklı yönleridir.

Bu anlardan sonra kendinizi sohbetin akışına bırakmak da en doğru olan şeydir. Bir sonraki yazımızda sohbetin daha farklı detaylarını ve sohbet siteleri ortamının chat dünyası üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz. Mutlu sohbetler dileriz.

Yazar : SubaT

21.02.2020

sohbet

Arkadaşlık Ortamı
Beraber Konuşalım

Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarYorumlar (9 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?